Sestdiena: 23. Marts 2019

 Liva facebook

 

Klātienē 159 viesi un nav reģistrētu lietotāju

16.02.2017. LIVA valdes loceklis Edgars Grīnis piedalījās saskaņošanas sanāksmē

 

LIVA valdes loceklis Edgars Grīnis Piedalījās informatīvā ziņojuma "Par pedagogu, kuri vecumā no 60 līdz 63 gadiem skolu likvidācijas vai reorganizācijas gadījumā zaudē darbu, sociālā atbalsta sistēmas īstenošanas mehānismu un grafiku” saskaņošanas sanāksmē.

 

LIVA izteiktie iebildumi tika analizēti un izskaidroti, panākot visu iesaistīto pušu vienošanos. Sociālā atbalsta sistēma attieksies tikai uz vispārējās izglītības pedagogiem, jo profesionālajā izglītībā skolu tīkla sakārtošana pamatā ir pabeigta un turpmākajos gados pēkšņa profesionālās izglītības iestāžu likvidēšana nav plānota. Sociālo atbalstu plānots sniegt pedagogiem, kuru darba stāžs ir vismaz 30 gadi, no tiem pēdējie 5 gadi nostrādāti vispārējās izglītības iestādē - tas saistīts ar iespēju pretendēt uz priekšlaicīgo pensionēšanos. Tā kā šāds atbalsts tiek sniegts pirmo reizi, ir ļoti grūti tikt skaidrībā par tā administrēšanu tā, lai neierobežotu iespējas pieteikties bezdarbnieka pabalstam un cita veida palīdzībai. Pēc šajā gadā pašvaldību plānotās skolu slēgšanas, šī sociālā atbalsta sistēma attieksies uz apmēram 60 pedagogiem.

 

Uzskatu, ka IZM pieliek visas pūles, lai šo atbalstu tiešām nodrošinātu, ja vien izdosies vienoties ar Labklājības ministriju par tā piešķiršanas kārtību.