Sestdiena: 23. Marts 2019

 Liva facebook

 

Klātienē 116 viesi un nav reģistrētu lietotāju

06.01.2017. Latvijas izglītības vadītāju asociācija: pārmetumi RPIVA nav objektīvi

 

Informāciju sagatavoja Latvijas Izglītības vadītāju asociācijas valde

 

Latvijas Izglītības vadītāju asociācija (LIVA) uzskata, ka publiskajā telpā izskanējušie Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pārmetumi Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijai (RPIVA) nav objektīvi un aicina ministriju atteikties no sasteigtās un speciālistu vidū neizdiskutētās ieceres par RPIVA likvidēšanu, pievienojot to Latvijas Universitātei.

Ir radies iespaids, ka  tā vietā, lai izstrādātu mērķtiecīgu un sistēmisku piedāvājumu, kā sakārtot Latvijas augstākās izglītības nozari, kā veicināt augstskolu stratēģisko specializāciju, IZM bez diskusijas ir ķērusies pie vienas augstskolas reputācijas graušanas. Publiskajā telpā ir izskanējuši vairāki RPIVA adresēti pārmetumi, piemēram, par zemo studiju procesa kvalitāti, par ko mums ir tieši pretējs viedoklis.

Pēc LIVA domām, gluži pretēji ministrijas viedoklim, RPIVA ir viena no retajām Latvijas augstskolām, kas mērķtiecīgi investējusi augstāko iespējamo kvalitātes standartu sasniegšanā. “Ir grūti iedomāties Latvijas pirmsskolas un sākumskolas pedagogu augstā profesionālās izglītības līmeņa saglabāšanu bez RPIVA ieguldījuma šajā darbā. Citām pedagoģijas augstskolām drīzāk vajadzētu ņemt piemēru no RPIVA, kas vienīgā šajā nozarē ir sertificējusies pēc Izcilības standarta.

 

Raksta turpinājumu lasīt šeit